Pages

Labels

|

4/17/2012

The Cabin in the Woods (2012)


Aasta: 2012
Eelarve: 30 miljonit dollarit

Film algab. Tundub tavaline kontorifilm. Ei saa arugi, et mis nüüd toimub. Järsku muutub asi loogiliseks ja hakkab näitama tüüpilisi noorukeid, kes niikuinii meie kõigi arus juba surnuks kuulutatud on. Kuid siis muutub film jälle täielikult. Nii palju võib öelda, et tegu on õudusfilmiga, mis täiel määral muudab selle žanri minu jaoks ümber. Ma ei ütle, et see on parim film. Ma ei ütle, et see on halvim film. Ma ütlen, et selle filmi sisu on vaatamist väärt. Peale vaatamist võite mõelda, et kas see oli nüüd mingi tavaline õudukas või oli see midagi täiesti uut. 
Rindu näeb filmis vaid korra. Soovitan filmi!

4/08/2012

Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011)


Aasta: 2011
Eelarve: 145 miljonit USA dollarit

Tom Cruise mõnuleb salaagendina nüüd juba neljandat korda selles saagas ja lõppude lõpuks on näha, et tal on ka vanadusest tingitud armid hakanud näole jõudma. Film on pikk, põnev ja uudne. 
Miks uudne? Sest siin on tegelikult kõige vähem märulit ja asjatamist nelja filmi kohta. See on pigem poolik film. Rohkem möla oleks võinud välja jätta ja rohkem tapmist ja nõelumist sisse panna. Eks jah, maailma kõrgeima ehitise küljes rippumine on põnev (ise näete, kui filmi vaatate), aga kus on toores peksmine ja äge märul? Ammu pole see mingi spioonisaaga. 
Põhimõtteliselt, kuna eelmised kolm filmi olid nii head, siis tuleb see ka ära vaadata. Ma soovitan!

American Reunion (2012)


Aasta: 2012
Eelarve: 50 miljonit USA dollarit

Kui asjad kord vaibuvad ja unustutatakse, siis vaid vähestel kordadel tuletatakse need jälle meelde. Käisin kinos ja nautisin seda filmi. Päris hea oli see nautimine. Kuna kohti oli vähe, siis istusin kusagile taha nurka. Polnud just kõige mugavam, aga noh, film oli seda väärt.


Enamik vanu tegelasi on tagasi. Võibolla isegi kõik vanad tegelased? Ei tule hetkel kõik nagu meeldegi.


Igastahes oma lemmiku Stifleri leiate küll üles. Kui üleüldse keegi esialgsest viisikust teile meeldis, siis nemad on ka selle filmi võtmetegelasteks. Eelmine linastus (American Wedding) pööras rohkem rõhku Jimmile ja jättis teised eemale, Ozi isegi polnud filmis. Nüüd aga aastaid hiljem üritatakse leida mingitki materjali neile kõigile. Kas see õnnestus? Kas on võimalik lühikene film täita tegevusega nii paljudele erinevatele tegelaskujudele?


Vastuseks on see, et jah, ikka on küll võimalik. Kõikide elu keerdkäigud ja sündmused seletatakse ära ja keskmiseks osaks on siis kooli kokkutuleku puhul mõeldud pidu. Poisid tulevad jälle kodulinna ja satuvad keerulistesse ja haigetesse situatsioonidesse. Sisust väga rohkem rääkida polegi, igaüks võiks selle filmi niisama ära vaadata. Kui te pole eelmisi osasid näinud (originaaltriloogiat), siis võiks nood enne ära vaadata. Jätke see American Pie presents saaga vahele. Too on linnuokse sellise meistriteose puhul.


Kokkuvõttes pole film kõikidest osadest kõige naljakam ja põnevam, kuid kõige nostalgilisem ja vanu häid aegu meeldetuletav kindlasti. Inimesed on kasvanud ja natukene muutunud. Super! Väga mõnus filmielamus!
Ma soovitan!